zpět na úvodní stranu oReiki.cz
Vladimír Bláha
info@oreiki.cz
+420 736 768 739
Komenského 337
kontakt:
email:
mobil:
adresa:
Slovo Reiki se používá k přiblížení učení o práci s duchovní energií.
Zasvěcovací rituál, při kterém je aktivizován energetický kanál.
Ošetření Reiki, kurzy a iniciace od prvního stupně, bioenergie atd.
Tuto pasáž bych rád věnoval všem, kteří mi ať již přímo nebo nevědomě ukázali možnost vydat se na novou cestu.

Někdy kolem roku 1987 jsem se díky svým některým přátelům dostal k virgulím, které, jakmile jsem je vzal do ruky fungovaly. Byla to pro mně, materialistu a logika ,docela hezká hračka. Pravda, přečetl jsem si o siderických kyvadlech nějaké knížky, ale to bylo všechno. Pak jsem prožil to, čemu se říká klinická smrt a přibližně vše, co k ní patří. Následovalo období, kdy jsem četl veškerou esoterickou literaturu která mi přišla pod ruku. Tu mi půjčoval kamarád,bylinář a léčitel Ota Čada. "Čarování" (jak jsem tomu tenkrát říkal) mi nějak nešlo pod fousy, ale objevil jsem chiropraktika Slávka Tomáše, který mi při generálce bolavých zad ukazoval své postupy a když zjistil že začínám "vidět", seznámil mně s MUDr. Alenou Rybáčkovou. V této době jsem se již pokoušel o chiropraxi a přátelé mi ukazovali techniky používané v biotronice (Ota Čada, Vláďa Říha), ale doktorka mě držela při zemi. Její rady se mi tenkrát zdály příliš jednoduché a teprve po létech jsem zjistil, jak byly pravdivé. Trpělivě mi opakovala: "Stačí, abys měl lidi rád, když si je, tak jako to dělá máma s dítětem, pustíš do srdce, už nemusíš nic dělat, nepotřebuješ žádnou techniku". Na tuto větu si vzpomenu pokaždé, když vidím, jak se při různých příležitostech na sebe lidé manifestačně věší a to jediné, láska, tomu chybí.Plynul čas a já začal využívat schopností dcery Venduly, která mi pomocí automatického písma pomáhala formovat nově se vytvářející názor. Podle rčení, že učitel se objeví, když je žák připraven jsem se seznámil s MUDr. Dimitrijem Kačerasem a cvičitelkou jógy Jarmilou Koudelkovou. Automatické písmo mi nešlo a dodnes jej neumím, ale téměř okamžitě jsem, když jsem zvládal automatickou kresbu. A tady mi nejvíce pomáhali oba lékaři. Moje kresby se dostaly do ruky Velkému mistru Reiki Zigmundu Baranovi z Polska, který mě k sobě pozval a začal učit. Napřed techniky práce biotronika a když dozrál čas, dostal jsem prvou iniciaci Reiki a po pěti letech práce jsem dostal poslední iniciaci Velkého mistra.

Nemohu nevzpomenout několika setkání s Mílou a Edvardem Tomášovými, díky kterým jsem snad pochopil význam slov pokora a láska.

Velice se omlouvám všem dalším učitelům, které jsem nechtě opominul. Snad mi prominou. Ale po světě chodí tolik krásných lidí...